Jak uniknąć pęcherzyków powietrza na lakierze?

Magdalena Janusz

Ekspert w dziedzinie pielęgnacji dłoni, stóp i paznokci, manicurzystka, prowadzi prowadzi spotkania i szkolenia z zakresu profesjonalnego manicure. Prowadzi Studio pielęgnacji Papaya.

www.studiopapaya.pl

Najczęściej przyczyną powstawania bąbelków w buteleczkach z lakierami jest ich bardzo energiczne potrząsanie. Jeśli chcemy wymieszać lakier do paznokci czy też bazę lub top ZAWSZE rolujemy go w dłoniach.

W momencie potrząsania doprowadzamy do tworzenia się bąbelków powietrza w lakierze, a one niestety już w nim pozostają. W większości lakierów w środku w buteleczce jest mała kuleczka, która umożliwia dobre wymieszanie zawartości, nie ma zatem potrzeby „rzucania lakierem”.

Bąbelki tworzą się również w momencie malowania, jeśli lakier nawierzchniowy jest gęsty. Taka konsystencja utrudnia jego prawidłowe rozprowadzanie. Nigdy nie poprawiamy tego kroku. Bąbelki, które już się pokazały, nie znikną a manicure będzie wyglądał nieestetycznie. Chcąc wykonać manicure poprawnie, musimy rozcieńczyć zbyt gęsty lakier nawierzchniowy. Czasem bąbelki pojawiają się z powodu zbyt szybkiego pokrycia lakieru warstwą nawierzchniową. Po pomalowaniu każdej warstwy lakieru musimy odczekać ok 2-3 minut, aby lakier odparował.

Polecam lakier nawierzchniowy marki ORLY – SEC’N DRY. Poza tym, że szybko wysusza lakier, ma on rzadką konsystencję, co pozwala na bezproblemowe i bardzo łatwe jego rozprowadzanie bez bąbelków.

1 Komentarz

  1. natasza c pisze:

    Super blog.bede często odwiedzać. Super porady:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *