Szkodliwe składniki w lakierach do paznokci


Najczęściej kupowane

 • 3-w-1 Cleanser 118ml
  Top Coat 9ml

  Gel FX Topcoat to super lśniący preparat nawierzchniowy, który...

  75,01 zł
 • 3-w-1 Cleanser 118ml
  Base Coat 9ml

  Gel FX Basecoat to samopoziomująca baz, która maskuje...

  75,01 zł
 • Haute Red
  Hot Shot

  Kolor pomarańczowo-różowy /neonowy/ Gel Fx Nail Lacquer o poj 9...

  75,01 zł
 • 3-w-1 Cleanser 118ml
  Primer 9ml

  Primer idealnie gruntuje paznokcie, nadaje maksymalną przyczepność oraz...

  45,01 zł
 • Bare Rose
  Bare Rose

  Lakier przezroczysty /różowy/ Profesjonalny lakier do paznokci...

  39,00 zł
 • Rich Renewal Paradise 237ml
  Rich Renewal Pretty 60ml

  wanilia i biała herbata RICH RENEWAL to ultra-nawilżający krem do...

  20,01 zł
 • Shade Shifter 9ml
  Shade Shifter 9ml

  Preparat zmieniający kolor pod wpływem temperatury lakiero-żeli GEL FX

  75,01 zł
 • Tropical Pop
  Tropical Pop

  Profesjonalny lakier do paznokci ORLY o pojemności 18ml. Posiada...

  39,00 zł
 • Rose-Colored Glasses
  Rose-Colored Glasses

  Lakier półprzezroczysty /różowy/  Profesjonalny...

  39,00 zł
 • Haute Red
  Haute Red

  Kolor czerwony /kremowy/ Gel Fx Nail Lacquer o poj 9 ml zapewnia...

  75,01 zł
 • 3-w-1 Cleanser 118ml
  3-w-1 Cleanser 118ml

  Cleanser 3w1 to preparat, który odtłuszcza i czyści naturalną...

  30,01 zł
 • 3-w-1 Cleanser 118ml
  Cuticle Oil 9ml

  Gel FX Cuticle Oil to oliwka bogata w ekstrakty z kwiatów...

  30,01 zł

Szkodliwe składniki w lakierach do paznokci

Szkodliwe składniki w lakierach do paznokci

Lakier do paznokci to nie tylko piękny kolor, ale przede wszystkim substancja chemiczna, o której powinnyśmy wiedzieć o wiele więcej, niż tylko o sposobie jego aplikacji i trwałości. Aby lakier posiadał określone właściwości, do jego produkcji wykorzystywane są różne substancje, z których część może być szkodliwa dla naszego zdrowia.

Marka ORLY od lat przekonana o szkodliwości niektórych składników, nie wykorzystuje toksycznych substancji: DBP, Toluenu i Formaldehydu.

Na co powinnyśmy zwrócić uwagę przy zakupie ulubionej emalii do paznokci?

Pierwsza podstawowa zasada - wyczytać z etykiety czy lakier nie zawiera w swoim składzie Toulenu, DBP (Dibutyl Phthalate) oraz Formaldehydu czy żywicy formaldehydowej (Formaldehyde Resin) - tzw. „TOKSYCZNE TRIO”. Kilka słów o każdym z nich:

TOULEN (metylobenzen) to związek chemiczny często stosowany jako rozpuszczalnik organiczny. Jest szkodliwy dla układu oddechowego, krwionośnego, rozrodczego, nerwowego, immunologicznego, a także dla nerek i wątroby. Może wywoływać podrażnienia oczu i skóry. Jest dość tani, zatem z powodzeniem jest stosowany w produkcji tańszych lakierów do paznokci. Prawo europejskie nie zabrania stosowania go, ale w niektórych krajach jest już poddany pewnym restrykcjom. DBP (Ftalan dibutylu, dibutyl phthalate) jest organicznym związkiem chemicznym, substancją zapachową pełniącą rolę rozpuszczalnika (plastyfikatorem). Jego używanie w kosmetykach na terenie Unii Europejskiej jest zakazane. Substancja jest podejrzewana o zakłócanie czynności hormonów, oraz procesu reprodukcji.

Formaldehyd (aldehyd mrówkowy, metanal) związek chemiczny stosowany m.in. przy produkcji żywic syntetycznych. Jego obecność w lakierze do paznokci sprawia, że paznokcie stają się twardsze. Jeśli struktura płytki paznokcia jest porowata, istnieje ryzyko przeniknięcia substancji pod płytkę oraz wywołanie podrażnienia. Prawo dopuszcza stosowanie formaldehydu tylko w ściśle określonej koncentracji. Jeżeli koncentracja formaldehydu w produkcie końcowym przekroczy dopuszczalną ilość, producent jest obowiązany odnotować ten fakt na etykiecie produktu w specjalnej formie - "zawiera formaldehyd". Do produkcji lakierów wykorzystuje się również kwarce zawierające formalinę. Mogą one powodować uczulenia, wysypki i egzemy w miejscach, gdzie dotykamy skórę palcami z pomalowanymi takim lakierem paznokciami, np. na twarzy lub szyi.

Formaldehyde Resin (żywica formaldehydowa) podrażnia skórę, oczy oraz płuca. Przeprowadzone w ciągu ostatnich kilku lat badania naukowe, wykazały związek między problemami zdrowotnymi manicurzystek, a codziennym narażaniem na substancje chemiczne zawarte w produktach do pielęgnacji paznokci. Badania te dowiodły, że poziom ftalanów u manicurzystek narażonych na częsty kontakt z lakierami zawierającymi „Toksyczne Trio”, jest dwukrotnie większy, niż u osób nie związanych z branżą paznokciową. Dlatego tak ważne jest, jakie składniki zawiera nasz ulubiony lakier do paznokci.

Lakiery ORLY są wolne od tych czterech groźnych składników.

Zostaw wiadomość

* Imię:
* E-mail: (Ukryty)
   Strona: (Url strony http://)
* Komentarz:
Wpisz kod