Jak uniknąć pęcherzyków powietrza na lakierze?

[vc_row full_width=”stretch_row” el_class=”tresc-zew”][vc_column width=”1/4″][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_single_image image=”30″ img_size=”180×180″ alignment=”center” style=”vc_box_circle”][vc_column_text]

Magdalena Janusz

Ekspert w dziedzinie pielęgnacji dłoni, stóp i paznokci, manicurzystka, prowadzi prowadzi spotkania i szkolenia z zakresu profesjonalnego manicure. Prowadzi Studio pielęgnacji Papaya.

www.studiopapaya.pl

[/vc_column_text][vc_empty_space height=”52px”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_widget_sidebar sidebar_id=”sidebar-blog”][/vc_column][vc_column width=”3/4″ el_class=”tresc-wew”][vc_column_text]

Najczęściej przyczyną powstawania bąbelków w buteleczkach z lakierami jest ich bardzo energiczne potrząsanie. Jeśli chcemy wymieszać lakier do paznokci czy też bazę lub top ZAWSZE rolujemy go w dłoniach.

W momencie potrząsania doprowadzamy do tworzenia się bąbelków powietrza w lakierze, a one niestety już w nim pozostają. W większości lakierów w środku w buteleczce jest mała kuleczka, która umożliwia dobre wymieszanie zawartości, nie ma zatem potrzeby „rzucania lakierem”.

Bąbelki tworzą się również w momencie malowania, jeśli lakier nawierzchniowy jest gęsty. Taka konsystencja utrudnia jego prawidłowe rozprowadzanie. Nigdy nie poprawiamy tego kroku. Bąbelki, które już się pokazały, nie znikną a manicure będzie wyglądał nieestetycznie. Chcąc wykonać manicure poprawnie, musimy rozcieńczyć zbyt gęsty lakier nawierzchniowy. Czasem bąbelki pojawiają się z powodu zbyt szybkiego pokrycia lakieru warstwą nawierzchniową. Po pomalowaniu każdej warstwy lakieru musimy odczekać ok 2-3 minut, aby lakier odparował.

Polecam lakier nawierzchniowy marki ORLY – SEC’N DRY. Poza tym, że szybko wysusza lakier, ma on rzadką konsystencję, co pozwala na bezproblemowe i bardzo łatwe jego rozprowadzanie bez bąbelków.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

1 myśl na “Jak uniknąć pęcherzyków powietrza na lakierze?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *