Przemyśl -miasto na weekend

[vc_row full_width=”stretch_row” el_class=”tresc-zew”][vc_column width=”1/4″][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_single_image image=”158″ img_size=”180×180″ alignment=”center” style=”vc_box_border_circle” border_color=”white”][vc_column_text]

Studio Papaya

 Magazyn o zdrowiu i urodzie, stylu życia, kuchni, aktywności fizycznej i podróżach. To także wskazówki i praktyczne porady.

www.studiopapaya.pl

[/vc_column_text][vc_empty_space height=”52px”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_widget_sidebar sidebar_id=”sidebar-blog”][/vc_column][vc_column width=”3/4″ el_class=”tresc-wew”][vc_column_text]

Przemyśl w słoneczny weekend wycieczkę do tego pięknego miasta.


Chcesz gdzieś wyruszyć, zwiedzić ciekawe miejsca i odpocząć?! Myśli krążą po głowie, ale ciągle zastanawiasz się nad docelowym miejscem. Tu już byłeś, tam nic nie ma? Poczekaj, może Przemyśl? Miasto to pozytywnie cię zaskoczy. Polskie San Francisco?

Przemyśl to nie duże miasto, na wschodnim krańcu Polski. Położone jest na wzgórzach, jak San Francisco, z tą różnicą, że mały Przemyśl nie jest otoczony oceanem, a ślicznymi pogórzami. Przez środek miasta przepływa San, który zalicza się do najpiękniejszych rzek w Polsce. Wyjątkowość i urok miasta nadają wąskie, kręte stare uliczki oraz usytuowane blisko siebie świątynie dwóch wyznań: rzymskiego i grekokatolickiego.
Miasto to przede wszystkim jego mieszkańcy, choć Przemyśl nie zalicza się do tłocznej metropolii jest bardzo żywy i głośny.

W niedzielne popołudnia trudno znaleźć wolne stoliki w miejscowych kawiarniach, również restauracje i lubiane przez mieszkańców pizzernie są bardzo często zatłoczone. Na ulicach gwar, ruch, dzieci, turyści, a nawet żywi XIX-wieczni austriaccy żołnierze. Prowincjonalność? W Przemyślu nie gości!

Co warto zobaczyć w Przemyślu?

 • Dworzec Kolejowy to okazały, zabytkowy, z niesamowicie z pięknymi zdobieniami budynek. Jest największą, monumentalną budowlą na linii kolejowe Kraków- Lwów.
 • Zamek Kazimierzowski z XIV wieku wzniesiony przez króla Kazimierza Wielkiego. Znajduje się na dominującym nad miastem Wzgórzu Zamkowym.
 • Muzeum Dzwonów i Fajek mieszczące się w Wieży Zegarowej. Muzeum zgromadza zabytkowe dzwony oraz inne wyroby ludwisarskie, a także interesujące, artystyczne fajki z XIX wieku, czy gliniane lulki z końca XVII stulecia.
 • Muzeum Twierdzy Przemyśl, w którym znajduje się militarna ekspozycja z I wojny światowej.
 • Archikatedra rzymskokatolicka łącząca dwa style: gotycki i barokowy. We wnętrzu katedry można podziwiać niesamowite, wysokie, kolorowe witraże.
 • Archikatedra grekokatolicka, z przepięknym, bogatym ikonostasem z XVII wieku.
  Gdzie wybrać się na spacer będąc w Przemyślu?
 • Park Zamkowy jest idealnym miejscem na spacery dla całej rodziny. Areał parku to blisko 20 ha. Alejki prowadzą raz w górę, raz dół, a otoczone są wiekowymi, pokaźnymi drzewami.
 • Przemyskie Podziemia dwukondygnacyjne, sięgające około 10 metrów poniżej poziomu terenu. Podziemia znajdują się pod Rynkiem, a ich powierzchnia sięga niemalże 400 m kw.
 • Stare Miasto i poboczne ulice: Kazimierzowska oraz Franciszkańska. Wędrówka po tych miejscach to żywa lekcja historii.
 • Pomnik – ławeczka Dobrego Wojaka Szwejka upamiętniający postać powieści Jaroslava Haška.
 • Rynek i Fontanna z niedźwiedziem nawiązująca do herbu Przemyskiego. To miejsce bardzo charakterystyczne w mieście, punkt zbiórki niejednej wycieczki po Przemyślu.

 

 • WojewództwoWojewództwo podkarpackie
 • Liczba ludności66 715 (2006)
 • Powierzchnia46,18 km²

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *