Ile kalorii mają napoje alkoholowe?

[vc_row full_width=”stretch_row” el_class=”tresc-zew”][vc_column width=”1/4″][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_single_image image=”158″ img_size=”180×180″ alignment=”center” style=”vc_box_border_circle” border_color=”white”][vc_column_text]

Studio Papaya

 Magazyn o zdrowiu i urodzie, stylu życia, kuchni, aktywności fizycznej i podróżach. To także wskazówki i praktyczne porady.

www.studiopapaya.pl

[/vc_column_text][vc_empty_space height=”52px”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_widget_sidebar sidebar_id=”sidebar-blog”][/vc_column][vc_column width=”3/4″ el_class=”tresc-wew”][vc_column_text]

Postanowiliśmy sprawdzić ile kalorii mają najpopularniejsze napoje alkoholowe.

Ile kalorii kryje się w alkoholowych trunkach?

Udowodniono, że 1 ml czystego alkoholu etylowego zawiera ok. 7,1 kcal. Dla porównania warto dodać, że bardziej kaloryczny jest jedynie tłuszcz (1g ma 9 kcal). Kaloryczność napojów alkoholowych rożni się w zależności od zawartości etanolu w danym napoju (wartość ta wyrażana jest w procentach objętościowych – % obj. lub wagowych – % wag.) oraz innych składników jak np. cukier.

Kufel piwa jasnego to około 200 kilokalorii.

Piwo ciemne jest znacznie cięższe – w 500 ml kryje się 200 kcal, a w piwie ciemnym z powyżej 20 proc. ekstraktu nawet 400 kcal.

Wino czerwone wytrawne ma najmniej kalorii ze wszystkich rodzajów tego trunku.

W 120 ml znajduje się 50 kcal. W winie czerwonym słodkim – trzy razy tyle, czyli 150 kcal.
120 ml białego wina wytrawnego zawiera 75 kcal, a wino słodkie w tym kolorze i tej objętości dostarczy nam 120 kcal. 100 ml wina musującego-szampana zawiera 75 kcal.

W 40 ml wódki znajduje się 110 kcal, podobną kaloryczność ma gin.

W tej samej ilości koniaku/brandy znajduje się 112 kcal. 40 ml whisky kryje w sobie 100 kcal, a rum – 150 kcal. Likier kawowy ma w tej ilości aż 170 kcal.

Trzeba wziąć pod uwagę, że są to wartości jedynie szacunkowe, a rzeczywista ilość kalorii w danym alkoholu zależy od jego konkretnego składu. W jednym znajduje się więcej etanolu, w innym cukru. Najbardziej zdradliwe są drinki. W tym przypadku alkohol miesza się dodatkowo ze słodkimi, kalorycznymi napojami, syropami i sokami. Przykładowo: w popularnej Marghericie może znaleźć się nawet 640 kcal. A wiadomo, że często na jednym kieliszku się nie kończy.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *