Jak usuwać skórki samodzielnie w domu

[vc_row full_width=”stretch_row” el_class=”tresc-zew”][vc_column width=”1/4″][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_single_image image=”30″ img_size=”180×180″ alignment=”center” style=”vc_box_circle”][vc_column_text]

Magdalena Janusz

Ekspert w dziedzinie pielęgnacji dłoni, stóp i paznokci, manicurzystka, prowadzi prowadzi spotkania i szkolenia z zakresu profesjonalnego manicure. Prowadzi Studio pielęgnacji Papaya.

www.studiopapaya.pl

[/vc_column_text][vc_empty_space height=”52px”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_widget_sidebar sidebar_id=”sidebar-blog”][/vc_column][vc_column width=”3/4″ el_class=”tresc-wew”][vc_column_text]

Ekspert wyjaśni jak to zrobić samodzielnie w domu.

 

Zaczynamy od piłowania paznokci. Jeśli nasze skórki są mocno zrośnięte z płytką, są grube i twarde należy zamoczyć je w miseczce z wodą z solami zmiękczającymi lub w wodzie z mydłem, nie dłużej niż 2 min.

 

Jeśli nie ma potrzeby moczenia, nakładamy na wał około paznokciowy preparat zmiękczający, na początek tylko na jedną dłoń. Po około 1 minucie delikatnie, przy pomocy jednorazowego, drewnianego patyczka, odsuwamy skórki. Jeśli skórki są mocno zrośnięte do odsuwania używamy metalowego kopytka.

Do wycinania używamy ostrych cążek. Wycinamy zawsze od prawej do lewej strony. Nie szarpiemy skórek. Cążkami operujemy tak, aby ostrze zawsze wchodziło delikatnie pod skórkę, tniemy, odsuwamy ostrze w tył, ponownie podjeżdżamy pod skórkę i tniemy. Wykonując takie ruchy jesteśmy w stanie wyciąć skórkę w całości bez szarpania i uszkodzeń. Jeśli istnieje potrzeba dodatkowego zmiękczania, ponownie używamy preparatu zmiękczającego. Po wycięciu skórki ściągamy nadmiar preparatu wacikiem, odtłuszczamy i wmasowujemy oliwkę do pielęgnacji skórek.

Te produkty na pewno Ci się przydadzą do usuwania skórek 

A czego nie używamy do usuwania skórek!

– Tępych, zakrzywionych cążek – będą szarpać skórki i pozostawią zadarte skórki.

– Radełka – brak wprawy w posługiwaniu się radełkiem powoduje wgłębienia w płytce paznokci lub rany. Radełko szarpie skórki.

– Frezarki – jeśli nie jesteśmy przeszkoleni lub narzędzie jest nieodpowiednie.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *